JETGİŞE Tiyatrolara HES kodu zorunluluğu getirildi
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Tiyatrolara HES kodu zorunluluğu getirildi

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi bugün Vali Yardımcısı Niyazi Erten başkanlığında toplandı. Toplantıda koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni kararlar alındı.

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı gereğince, tüm kamu kurum ve kuruluşları, tiyatro gibi kültürel aktivite yerleri, MEB’e bağlı resmi ve özel okul ve kurumlar, kahvehane, internet kafe, oyun salonları, dernek lokali, lunapark, tematik parklar, kuaför, güzellik salonu, hamam, sauna ve masaj salonu, kaplıca, nikah salonu, kütüphane, spor merkezlerinin girişlerinde 15 Mart’tan itibaren HES kodu zorunluluğu getirildi.

Kaymakamlar ve ilgili kurumlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195′ inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler yapılacak.

Eklenme Tarihi: 11.03.2021